Söyleşi: Feminist Edebiyatımızın Köşe Taşları: Leyla Erbil, Sevgi Soysal Tezer Özlü" Senem Timuroğlu, (26 Mayıs İstanbul)

Söyleşi: Feminist Edebiyatımızın Köşe Taşları: Leyla Erbil, Sevgi Soysal Tezer Özlü" Senem Timuroğlu, (26 Mayıs İstanbul)

A&B Düşünce Atölyesi söyleşileri kapsamında 26 Mayıs’ta Senem Timuroğlu ile “Feminist Edebiyatımızın Köşe Taşları: Leyla ErbilSevgi Soysal,Tezer Özlü” konuşulacak.

Senem Timuroğlu bu söyleşide, Türk edebiyatının 1950-1970 arasını kapsayan yirmi yılının, Türkiyeli feminist bir cereyan olarak okunması gerektiğini ve bu dönemin Türkiyeli kadın hareketine eklemlenmesi ile ilgili görüşlerini anlatacak.

Ayrıca Leyla Erbil, Sevgi Soysal ve Tezer Özlü’nün yapıtlarının Avrupa’da ve Amerika’da 1960 sonrası ortaya çıkan 2. dalga feminist hareketin ve edebiyatının özelliklerini önceledikleri ile ilgili bilgiler sunacak.

Fransız Kültür Merkezi’nde 18.00-21.00 saatleri arasında yapılacak olan söyleşiye katılmak isteyenler iletişim bilgilerini 25 Mayıs tarihine dek  abdusunceatolyesi@yahoo.com adresine ulaştırabilir.

Ayrıntılı bilgi için:http://abdusunceatolyesi.com/

Katılım ücretsizdir.

Bu web sitesinde yayınlanan yazıların tüm hakları ViraVerita.org'a aittir. Kaynak gösterilmesi durumunda dahi yazının tamamı izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan yazıya aktif link verilerek kullanılabilir. Yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlara aittir.
Go to top